Értelmi akadályoztatottsággal kapcsolatos könyv szülőknek
Nemrégiben derült ki, hogy óvodás kisfiúnk értelmi fogyatékos, ami nagyon váratlanul ért bennünket. Korábban nem voltak jelei annak, hogy baj van, de azzal vigasztalnak bennünket, hogy a korai felismerés és fejlesztés nagy mértékben segíti a javulást. Szeretném megtudni, milyen irodalmat érdemes tanulmányozni a témában, hogy a gyakorlati ismereteinket is bővíthessük, és otthon is felkészülten segíthessünk Zoli fiúnknak.…
Értelmi fogyatékos-e a gyermekem
Áron fiam idén lett kiscsoportos óvodás, és adódtak nehézségei a beilleszkedéssel. A csoporttársaihoz képest különcnek tűnik, az óvónők szerint nem érti, amit hall, ezért nehéz vele kapcsolatot teremteni. Ezt egyébként otthon is tapasztaljuk nála. Lehet, hogy értelmi fogyatékos? Mi a teendő, ha szeretném kideríteni, mi áll a háttérben?…
Gyanús, hogy súlyos értelmi fogyatékos? Diagnózis és terápia
Az 5 éves kisfiamnál gondot okoz, hogy nagyon lassan fejlődik a mozgása, sajnos nem beszél, az önállósága korlátokba ütközik, emiatt mindenben ki kell szolgálnom. A testi közelséget mindig is nagyon igényelte, eddig csak velem volt otthon, nem járt közösségbe. Súlyos fogyatékosság gyanúja miatt azt javasolták, hogy keressem fel a kerületi szakértői bizottságot, hogy kiderüljön pontosan milyen probléma áll a tünetek hátterében. Mire számíthatok?…
Enyhe értelmi fogyatékosság nyomon követése
Nemrég szakértői bizottság vizsgálta a kisfiamat. A részletes orvosi, pedagógiai, és pszichológiai vizsgálat alapján felmerült a gyanú, hogy enyhe értelmi fogyatékos, és azt a döntést hozták, hogy a későbbiekben folyamatos figyelemmel kísérik. Mit jelent ez pontosan a gyakorlatban és miért van erre szükség?…